Про нас

Місія і кредо

Медицина воістину є найблагороднішим із всіх мистецтв
Гіппократ

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом. Кажуть, що медичний працівник – це посередник між людиною і Богом.

Дійсно, у багатьох ситуаціях саме мед­працівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Клятва Гіппократа спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок.

Медичний працівник часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію. І це не можуть не цінувати ті, кому медики дарують радість одужання чи покращують якість здоров’я і життя.

Кредо: сумлінність і творчість в навчанні і викладанні – шлях до професійного становлення і зростання.

Педагогічна діяльність колективу спрямована на високоякісну підготовку конкурентоспроможних молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів, що задовольняє потреби лікувально-профілактичних установ області, зокрема віддалених районів від обласного центру.

Детальніше...

Директор

Директор комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради Володимир Петрович Кучер, викладач математики, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання - «викладач-методист», має 29 років педагогічного стажу, випускник Херсонського державного педагогічного інституту імені Н.К.Крупської за спеціальністю "Математика", у 2010 році здобув освіту в Запорізькому приватному класичному університеті за спеціальністю "Управління навчальним закладом".

Кучер Володимир Петрович має високий рівень професіоналізму, досконало володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює в освітньому середовищі. Працює над проблемою: «Розвиток креативності студентів на заняттях математики в умовах підготовки конкурентоспроможного випускника».

Володимир Петрович вміє продукувати оригінальні ідеї, застосовує нестандартні форми проведення занять та забезпечує високу результативність роботи. Особливу увагу приділяє роботі з обдарованими студентами. Впроваджує в практику задачі творчого та нестандартного характеру, вміє зацікавити студентів та знайти способи для підвищення їх інтересу до навчального процесу. Ефективно використовує сучасні інформаційні технології, можливості Інтернету. Велику увагу приділяє формуванню у студентів загальнонавчальних умінь, культури мовлення, чіткості і точності думки, критичності мислення.

Великого значення Володимир Петрович надає розвитку логічного мислення студентів з використанням інформаційних технологій. Особливу увагу приділяє створенню найсприятливіших умов для навчання, виховання і розвитку, враховує індивідуальні особливості, нахили, інтереси студентів.

Володимир Петрович постійно працює над вдосконаленням своєї педагогічної майстерності, вивчає педагогічний досвід своїх колег та є наставником для  молодих викладачів, ним підготовлено ряд методичних, предметних доповідей, методичних розробок.

Викладач створює сприятливий мікроклімат у навчально-виховному процесі коледжу, дотримується демократичного стилю у спілкуванні, норм педагогічної етики, тактовний, відповідальний, користується авторитетом серед колег та студентів.


ОСВІТА В НАЙКРАЩИХ МЕДИЧНИХ ТРАДИЦІЯХ

Бериславський медичний коледж – провідний вищий медичний навчальний заклад Півдня України, який працює в регіоні вже понад 50 років, здійснює підготовку кадрів освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» за напрямами: «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Фармація».

Бериславський медичний коледж стрімко розвивається: нещодавно відкрито центр практичного навчання на базі районної лікарні, в якому студенти мають змогу удосконалити власні уміння та навички, понад чотири роки вуз активно співпрацює з медичними вищими школами Польщі, відкрито ліцей біолого-хімічного профілю, також коледж став осередком зберігання найкращих медичних традицій, адже тут працюють провідні лікарі та медичні сестри Бериславщини, а їх досвід та мудрість переймають молоді викладачі-інтерни, яких адміністрація вишу активно підтримує.

Результатом такої злагодженої діяльності є чудові багаторічні показники складання випускниками медичних ліцензійних іспитів «Крок» (метою даної перевірки є встановлення відповідності рівня професійної компетентності випускника необхідному рівню згідно з вимогами Державних стандартів вищої освіти, уміння застосовувати знання і розуміння фундаментальних біомедичних наук та основних медичних дисциплін, які є найважливішими для забезпечення допомоги хворому), перемоги у регіональному конкурсі професійної майстерності «Краща медична сестра», «Кращий фельдшер», подяки та почесні грамоти у конкурсах студентських наукових робіт.

Багато випускників Бериславського медичного коледжу стали талановитими фахівцями  медичної галузі, керівниками медичних закладів - і все це завдяки висококваліфікованим викладачам, справжнім професіоналам, які передають свої знання майбутнім медикам. Педагогів та студентів об’єднує повага та гордість за свою рідну Alma mater, жага до знань та науки.

Якщо Ви вирішили поєднати своє життя з медициною, не втрачайте шансу, приєднуйтесь до дружньої великої родини Бериславського медичного коледжу, обирайте щасливе майбутнє разом із нами.

Ми готуємо професіоналів.

Володимир Петрович Кучер,

директор комунального закладу "Бериславський медичний коледж" Херсонської обласної ради

Адміністрація

Якомога більше вимоги до людини, але водночас і якомога більше поваги до неї!
А.Макаренко

Володимир Петрович Кучер, директор коледжу, злагоджено працює з адміністративною командою однодумців:
Роман Миколайович Запорожець -

заступник директора з навчальної роботи;
Марина Борисівна Лященко -

завідувач методичного кабінету;


Владислав Валентинович Балакін -
завідувач виробничою практикою;

      Галина Геннадіївна Аркушенко -

завідувач відділення "Лікувальна справа";
Аліна Миколаївна Джеманова -

завідувач відділення післядипломної освіти;


Ірина Ігорівна Кобельчук -

завідувач відділення "Сестринська справа. Фармація"  Іван Мирославович Блінда -

заступник директора з адміністративно-господарської частини 


Це люди, яких об'єднує інтелект, компетентність, володіння необхідною інформацією, яка допомагає долати напругу щоденної роботи. Їх згуртовує єдина і благородна мета - навчання та виховання творчих, ініціативних, креативних майбутніх спеціалістів в медичній галузі. Завдяки їхньої активності і цілеспрямованості вирішуються усі питання, які неминуче постають у процесі роботи, координується різноманітний світ стосунків у викладацькому, студентському та батьківському колективах.

Правовстановлюючі документи

Детальніше...

Історія закладу

Турбота про людину має стати сенсом
життя кожного!

Бериславський медичний коледж розпочав свою діяльність у 1962 році, про що свідчить наказ Херсонського обласного Управління охорони здоров’я від 10 серпня 1962 року №187.

Ініціаторами його створення були головний лікар Бериславської центральної районної лікарні Дремух Артем Сергійович та начальник медичної служби Кагадій В’ячеслав Микитович.


Перші роки навчання проходили в приміщенні колишнього районного Будинку культури (на цей час школа №3, територія УДК). Базою для проведення практичних занять стала районна лікарня на 120 ліжок (приміщення Бериславської міської ради).


ist1 ist2


Першим директором Бериславського медичного училища було призначено Тищенка Андрія Миколайовича, шановану в нашому місті людину, відповідальну за доручену справу керувати навчальним закладом.

stud1

17 серпня 1962 року до училища було зараховано, згідно рішення приймальної комісії, 104 студента, з них: 2 групи – на фельдшерське відділення, 1 група – на акушерське відділення.
Першого вересня їх повели у світ науки здобувати найгуманнішу з професій – медика – куратори груп:

 • Щербина Варвара Михайлівна;
 • Ціомашко Марія Максимівна;
 • Тищенко Лілія Олександрівна.

kuratory1

Наказом №11 від 31 серпня першими викладачами-спеціалістами, які були зараховані до навчального закладу стали:

 • Ціомашко Марія Максимівна -  викладач фізики, математики;
 • Щербина Варвара Михайлівна -  викладач хімії, біології;
 • Тищенко Лілія Олександрівна -  викладач російської мови та літератури;
 • Садовник Олександра Кузьмівна -  викладач іноземної мови;
 • Карабан Всеволод Іванович -  викладач німецької мови;
 • Базулін Семен Федорович – викладач латинської мови;
 • Дзюбенко Володимир Олександрович – викладач анатомії;
 • Драган Катерина Іванівна – викладач фізіології;
 • Єременко Галина Миколаївна – викладач мікробіології;
 • Подопригора Катерина Григорівна – викладач фармакології;
 • Богуцька Надія Тихонівна – викладач загального догляду за хворими;
 • Чебукін Дмитро Тихонович – викладач фізичного виховання.

З першого року навчання почала працювати бібліотека, завідуючою якої була Попова Ганна Іванівна. Також працювала бухгалтерія: головний бухгалтер - Латишко Галина Карпівна, касир - Портна Лідія Михайлівна.
З першого року працюють методичні об’єднання :
- загальномедичних дисциплін (голова - Дзюбенко Володимир Олександрович);
- загальноосвітніх дисциплін (голова - Ціомашко Марія Максимівна);
- класних керівників (голова - Тищенко Андрій Миколайович).
У 1967 році училище переводиться в нову будівлю, де розмістились навчальні аудиторії, лабораторії, кабінети, гуртожиток. Першим комендантом училища була Андреєва Феодосія Трохимівна. На цей час викладацький склад налічував 46 чоловік. Навчати студентів прийшли лікарі:

 • Драган Петро Іванович,
 • Гудим Григорій Данилович,
 • Кагадій В’ячеслав Микитович,
 • Дремух Артем Сергійович,
 • Литвинова Галина Антонівна,
 • Чернова Клавдія Олексіївна,
 • Вакуленко Павло Степанович,
 • Гнезділов Олександр Олександрович.

Про ріст і вагомість училища свідчить той факт, що в 1975 році кількість студентів становила 470 чоловік. За якими ж спеціальностями навчалися студенти в різні роки?

З 1962 до 1964 року проводився набір на два відділення: фельдшерське та акушерське. З 1965 року – на фельдшерське та медсестринське. А з 1970 року починається набір студентів на фельдшерському відділенні для праці в лавах Радянської армії.

З перших днів училища створено громадсько-політичні організації:

 1. комсомольська,
 2. профспілкова,
 3. партійна.

Починаючи від 1973 року, постійно працюють студентські загони, які допомагають збирати врожаї сільсько-господарських культур в радгоспах району.

ist3

Вагомою складовою підготовки конкурентноспроможних спеціалістів є навчальна і виробнича практики, які студенти проходять у лікувально-профілактичних закладах міста і області, що є навчальними базами. Практичні бази закладів медицини дозволяють у повному обсязі виконати програму підготовки медичних сестер і фельдшерів.

З 2012 року навчальний заклад отримав статус коледжу.

За майже півстоліття свого існування коледж підготував близько 8 тисяч фахівців. Його випускники працюють в усіх областях України, в Росії, в Казахстані, країнах близького та далекого зарубіжжя. Серед випускників доктора медичних наук, професори; понад 40 кандидатів медичних наук, більше 800 лікарів. Більшість славно трудяться на посадах середніх медичних працівників. Коледж підтримує тісний зв’язок з випускниками.
Чимало випускників продовжують навчання в вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.

За роки існування керівниками навчального закладу були:

 1. Тищенко Андрій Миколайович (серпень 1962-лютий 1965);
 2. Ковінєв Іван Мойсейович ( лютий 1965-квітень 1974);
 3. Кравченко Іван Сергійович (травень 1974 - листопад 1988);
 4. Харламов Микола Володимирович (листопад 1988-жовтень1992);
 5. Ващук Микола Сергійович (жовтень 1992-лютий 1997);
 6. Половинко Володимир Григорович (березень 1997-серпень 2000);
 7. Шаповалов Олександр Миколайович (серпень 2000-квітень 2006);
 8. Кучер Володимир Петрович (квітень 2006 - грудень 2015);
 9. Запорожець Роман Миколайович (грудень 2015 - грудень 2016).

Зараз обов'язки директора коледжу виконує Володимир Петрович Кучер.

ist4

Всі вони доклали багато зусиль для розбудови та процвітання нашого коледжу. І сьогодні це перспективний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який випускає висококваліфікованих медичних працівників.

Коледж сьогодні

Бериславський медичний коледж здійснює свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого рішенням ХХІІІ сесії п’ятого скликання Херсонської обласної ради № 619 від 27.05.2008 року, (державна реєстрація від 08.07.2008 року, номер запису 14811050009000359), погодженого з Міністерством освіти і науки України 25.06.2008 року, Міністерством охорони здоров’я України 23.06.2008 року, управлінням охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації 09.06.2008 року, управлінням освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації 09.06.2008 року, на підставі Концепції освітньої діяльності розвитку комунального закладу «Бериславське медичне училище» Херсонської обласної ради, погодженого з управлінням охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації 18.03.2010 року.

У Бериславському медичному коледжі здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст».

Напрям 22 Охорона здоров'я.

       Спеціальність 223 Медсестринство.

       Спеціалізація. Сестринська справа. Лікувальна справа

Напрям 22 Охорона здоров'я.

       Спеціальність 226 Фармація, промислова фармація.

Підготовка фахівців проводиться на основі базової та повної загальної середньої освіти.

На даний час коледж володіє навчально-матеріальною базою, яка забезпечує здорові і безпечні умови навчання, праці і виховання. Теоретичні і практичні заняття проводяться в чотириповерховому навчальному корпусі в 42 кабінетах, 12 аудиторіях, відеозалі, актовій залі, а також у навчально-практичниому комплексі, розташованому на території Бериславської районної багатопрофільної лікарні.
Забезпеченість кабінетами та лабораторіями складає 100%. Кабінети естетично оформлені, в них є достатня кількість медичного обладнання для забезпечення робочих місць студентів і виконання навчальних планів і програм. Для проведення практичних занять повністю відремонтовані навчальні кабінети хірургічного корпусу, зокрема операційний блок, які оснащені новопридбаними муляжами, інструментарієм.
У кожному кабінеті і лабораторії створені комплекси навчально-методичного забезпечення. В кабінетах доклінічної практики обладнані зони професійного тренінгу, робочі місця для відпрацювання практичних навичок.

 У навчальному корпусі розміщена бібліотека з книжковим фондом майже 19 тисяч примірників, електронна бібліотека, читальний зал на 30 місць.

Щорічно фонд бібліотеки оновлюється шляхом поповнення новими підручниками професійного спрямування, періодичними виданнями. Повністю укомплектовано  блок навчальних підручників на СD-дисках. На допомогу студентам діє Інтернет-бібліотека, що дає можливість використовувати сучасні джерела інформації, матеріали навчальних комплексів, розроблених викладачами з дисциплін згідно чинних навчальних планів.

Коледж має актову залу для заняття колективів художньої самодіяльності та проведення дозвілля молоді, спортивний зал, буфет на 50 місць.

a2Очолює навчальний заклад Кучер Володимир Петрович – енергійний керівник, талановитий організатор, викладач-методист. З ініціативи керівника сучасного типу та завдяки його наполегливості в коледжі модернізовано навчально-виховний процес. Під його керівництвом колектив закладу активізував роботу по зміцненню навчально-матеріальної бази. За короткий період проведено естетичне та технічне переобладнання навчального корпусу, адміністративних приміщень, всіх навчальних кабінетів та лабораторій. Відбувся капітальний ремонт гуртожитку для іногородніх. Проведена газифікація навчального закладу, замінено водоканалізаційні комунікації. В 2009 році директора коледжу Кучера В.П. було відзначено високою нагородою – Почесною грамотою Міністерства охорони здоров'я України за багаторічну сумлінну працю та особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців.
 Велика увага в коледжі приділяється питанню впровадження нових технологій навчального процесу. Зокрема, для проведення занять задіюються 47 персональних комп’ютерів сучасного типу, переважна більшість з яких придбані протягом останніх років, більшість кабінетів оснащена сучасною відео- та проекційною апаратурою. Викладачі коледжу активно працюють над створенням та застосуванням в навчальному процесі кредитно-модульної технології навчання, навчальних та контролюючих комп’ютерних програм, навчальних відеофільмів.

Наразі в коледжі навчається 606 студентів. За спеціалізацією «Лікувальна справа» - 260 осіб, «Сестринська справа» - 258 осіб, за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» - 88 осіб.
Функціонують 8 циклових комісій, які очолюють досвідчені викладачі з профільною освітою і кваліфікаційною категорією:

 • загальноосвітніх дисциплін;
 • гуманітарних та соціально-економічних дисциплін;
 • природничо-наукових дисциплін;
 • професійно-практичної підготовки (терапія);
 • професійно-практичної підготовки (хірургія, акушерство і гінекологія);
 • професійно-практичної підготовки "Медсестринство у внутрішній медицині";
 • фармацевтичних дисциплін;
 • фізичного виховання.

Студенти Бериславського медичного коледжу проходять практику на базах лікувально-профілактичних закладів та в лікарнях міст Херсона, Каховки, Нової Каховки, Чаплинки, Скадовська, Великої Олександрівки, Нововоронцовки, Великолепетихи, Горностаївки, Олешків.
Але найбільш тісна співпраця єднає медичний коледж з комунальною установою «Бериславська центральна районна лікарня».
Керівники лікувальних закладів позитивно оцінюють підготовку випускників коледжу, їх рівень організаторських здібностей, активну участь в громадському житті та трудову дисципліну.
 Впродовж останніх років на обласних конкурсах “Кращий за фахом” студенти постійно ставали призерами. 
В коледжі сформувався кваліфікований педагогічний колектив, який нараховує 80 викладачів. Навчальний процес забезпечують викладачі, які мають вищу медичну або педагогічну освіту. 80 % викладачів мають стаж роботи в практичній охороні здоров’я від 10 до 20 років.
Допомагають в організації та забезпеченні навчально-виховного процесу лаборанти та адміністративно-господарський персонал, чисельність якого складає 39 осіб.
Педагогічний колектив коледжу спрямовує виховну роботу на формування та розвиток особистості майбутнього медичного працівника. Ведеться постійна, цілеспрямована робота щодо попередження правопорушень серед студентів, зміцнення трудової дисципліни. Як наслідок – відсутність грубих правопорушень в колективі впродовж багатьох років.  
Добре налагоджена робота по організації дозвілля молоді. В коледжі систематично проводяться дискотеки, вечори-конкурси, святкові концерти. В гуртках художньої творчості задіяно близько 60% студентів.

У коледжі працюють предметні гуртки, в яких студенти поглиблюють знання із загальноосвітніх, фундаментальних, спеціальних дисциплін, оволодівають методикою проведення науково-дослідницької діяльності.

Не менш важливим є робота у спортивних гуртках і секціях, заняттями в яких охоплено 15 % студентів. У плані спартакіади коледжу щорічно проводяться змагання з легкої атлетики, волейболу, баскетболу, ритмічної гімнастики та інших видів спорту. Студенти коледжу беруть активну участь в районних та обласних змаганнях, в Спартакіаді серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.Викладачі

Педагогічний колектив

Склад педагогічних працівників навчального закладу нараховує 63 викладача, більшість яких мають вищу і І категорію, звання «Викладач-методист», «Старший викладач». У складі педагогічного колективу працюють 17 викладачів-сумісників - провідні лікарі лікувального закладу міста.
Викладачі постійно працюють над підвищенням професійної майстерності та ділової кваліфікації, спрямовують свою педагогічну діяльність на формування творчої, ініціативної молоді.

Детальніше...

Форум


Ми в Facebook


Наш канал в Youtube


На даний момент 18 гостей на сайті

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net