Гуртожиток

Умови проживання

Науково-технічний прогрес, який домінує в сучасному світі надає вищій освіті масового характеру. Кількість студентів постійно зростає. Студентство перетворилось в найкультурнішу частину молоді в усіх країнах і є важливим джерелом поповнення інтелектуального потенціалу будь-якого суспільства.

"Студент" (з лат. studens — що старанно працює, займається; лат. studiosus - що цікавиться) в "Українському педагогічному словнику" трактується як учень вищого навчального закладу. У Стародавньому Римі та в часи середньовіччя студентом називали кожного зайнятого процесом пізнання. З появою у XII ст. університетів термін "студент" застосовували до тих, хто навчався (спочатку і до тих, хто викладав) в університетах. Після введення в університетах вчених звань для викладачів (магістра, професора та ін.) студентами називають лише тих, хто в них навчається.  

За законами України студент — особа, яка в установленому порядку зарахована до вищого навчального закладу та навчається за денною (очною), вечірньою або заочною, дистанційною формами навчання з метою здобуття певних освітнього й освітньо-кваліфікаційного рівнів. Нині до студентів відноситься численна група молоді 18–24 років, що навчається. На цей вік припадають головні соціальні події в житті людини: вибір професії і здобуття професійної освіти та соціального статусу.

Проте, які б визначення поняттю "студенство" не давали словники, цей період в житті кожної людини є насиченим, цікавим та пізнавальним. І одним із важливих факторів, які впливають на якість навчання, є умови проживання.
Саме тому у вересні 2011 року у Бериславському медичному коледжі було відкрито нове приміщення гуртожитку.


Проживають мешканці в досить комфортних три-, дво- та одномісних кімнатах.

Крім того, в гуртожитку мешканці вчаться готувати повноцінні сніданки, обіди та вечері тому, що куховарити на таких кухнях -  одне задоволення.

Маєте вільну хвилинку? Завітайте до кімнати відпочинку. Тут можна переглянути телепередачі, послухати музику, а можна просто поспілкуватися з друзями.

Навесні першими мешканцями було посаджено фруктовий сад. Сподіваємося, що плоди з висаджених яблунь, груш, слив та вишень будуть приносити радість ще не одному поколінню майбутніх медиків.

Ласкаво просимо до гуртожитку!

ПРО ГУРТОЖИТОК В ПРЕСІ

ГУРТОЖИТОК – ДРУГИЙ ДІМ

Бериславський медичний коледж повноцінно забезпечує всіх бажаючих студентів проживанням у гуртожитку, який збудували ще у вересні 2010 року на 75 місць. Це комфортні одно-, дво- та тримісні кімнати із якісними меблями та сучасним ремонтом студентських кімнат, у кожній з них є холодильник та умивальник. До побутових зручностей також входять 2 кухні з сучасними електроплитами, 2 душові кабінки на першому поверсі, ізолятор та кімната дозвілля. Теплом та гарячою водою забезпечує автономне газове опалення. Вартість такого комфорту незначна – близько 200 гривень. Діти-пільговики мають можливість проживати тут безкоштовно.

Переймаються гуртожитком і працівники, і студенти. Це вахтери, робочий, прибиральниця, вихователь та завідуючий гуртожитком Андрій Лис. Створено студраду гуртожитку, яка на чолі з Маргаритою Скалигою, головою, та активом студентів разом з вихователем організовують дозвілля та переймаються побутовими проблемами, проведенням чистих четвергів, прибиранням прибудинкової території, щоденних санітарних рейдів. Не минають осторонь і куратори, які щодня по черзі опікуються студентами у гуртожитку, адже там проживають не лише студенти, а й учні ліцею біолого-хімічного профілю при БМК. За розпорядком дня гуртожиток зачиняється о десятій вечора.

Студентка 4 курсу спеціальності «Сестринська справа» Ольга Неліна та студентка 3 курсу спеціальність «Фармація» Орися Пукій із захватом відзначили щотижневі виховні заходи, на які запрошують письменників, майстринь народного мистецтва, службу у справах сім’ї та ін.

Серед планів у гуртожитку – підключення до мережі Інтернет та у підвальному приміщенні зробити тренажерний зал.

Олександр Іванчук, кореспондент газети "МАЯК" №47 від 23 листопада 2013 року

Правила проживання

Мешканці гуртожитку зобов’язані:

- пройти інструктаж, дотримуватись Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку;
- здати завідувачу гуртожитку ордер на проживання в гуртожитку;
- здійснювати вхід до гуртожитку за пред’явленням студентського квитка до 22.00 год.;
- надати доступ до кімнат завідувачу гуртожитку, адміністрації коледжу, кураторові;
- дбайливо ставитись до майна, ощадливо користуватись водою, електричною та тепловою енергією;
- підтримувати чистоту в кімнаті;
- брати участь (не менше 2-х годин на місяць) у благоустрої й озелененні прилеглої до гуртожитку території та дрібних роботах громадського характеру;
- по закінченню навчання або при достроковому припиненні дії договору здати майно, інвентар, що знаходилось у користуванні і кімнаті гуртожитку.


Мешканцям гуртожитку забороняється:
- вчиняти будь-які дії, що створюють небезпеку життю та здоров’ю людей, або можуть призвести до псування майна;
- зберігати, використовувати додаткове електричне обладнання і пристрої без дозволу завідувача гуртожитку;
- зберігати, вживати спиртні напої, наркотичні та токсичні речовини, знаходитись в гуртожитку у стані алкогольного, наркотичного та токсичного сп’яніння;
- самовільно переселятися, виносити меблі та інвентар з кімнати;
- тримати в гуртожитку домашніх тварин.

Вартість і комфорт

Комунальний заклад «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради має студентський гуртожиток, який розрахований на 75 місць.

Гуртожиток повністю оснащений всім необхідним для комфортного проживання мешканців. Кімнати в гуртожитку розраховані на проживання 1-го, 2-х та 3-х мешканців. Порядок заселення, проживання та виселення з гуртожитку здійснюється згідно законодавства України, а також Положення про поселення та проживання в гуртожитку від 30 червня 2010 року.

Згідно Положення до гуртожитку можуть бути поселені студенти коледжу, слухачі курсів підвищення кваліфікації на період курсів. Питання заселення до гуртожитку та виселення вирішуються комісією з поселення до гуртожитку та обов’язково погоджуються з органом студентського самоврядування.


Студент, який бажає заселитися до гуртожитку, зобов’язаний подати такі документи:

  • заяву на ім’я директора коледжу,
  • довідку про медичне обстеження,
  • довідку про флюорографічне обстеження.

Після розгляду комісією всіх документів видається наказ про заселення до гуртожитку та укладається договір на проживання в гуртожитку. На підставі паспорта (свідоцтва про народження) видається ордер на проживання.
Під час проживання в гуртожитку мешканці повинні чітко дотримуватися Правил внутрішнього розпорядку в студентському гуртожитку комунального закладу «Бериславський медичний коледж» Херсонської обласної ради та виконувати зобов’язання, передбачені договором на проживання.
За проживання в гуртожитку встановлюється плата, розрахунок якої розробляється згідно законодавства та затверджується головним бухгалтером та директором коледжу.
На даний момент вартість проживання в гуртожитку становить: для студентів коледжу – 249 грн. 00 коп.; для ліцеїстів - 229 грн. 00 коп.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають під опікою, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року забезпечуються гуртожитком безоплатно.
Мешканці гуртожитку виселяються згідно наказу. У день виселення мешканець зобов’язаний звільнити ліжко-місце (кімнату), повернути твердий та м’який інвентар, який був йому наданий, підписати обхідний лист.

Форум


Ми в Facebook


TwitterНаш канал в Youtube


На даний момент 40 гостей на сайті
Статистика

info

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net

Яндекс цитирования Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru