Виховний процес

Основною метою у вихованні студентів у 2016-2017 навчальному році буде формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

У роботі із студентами педагогічні працівники коледжу спираються на Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національну стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (Указ Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017),  Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 25.07.15 №1/9-376).

Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу.

У зв’язку з визначеним основним завданням протягом 2016-2017 навчального року планується приділяти особливу увагу національному та патріотичному вихованню, особливо у 2016 році, коли Україна відзначає 25-річчя незалежності. 2016 рік Український інститут національної пам’яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. (Указ Президента України “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України” від 3 грудня 2016 року № 675; лист МОН № 1/3-148 від 24.03.16 року «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України»), тому в план виховної роботи включені заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді (додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2016 р. №641).

2016-2017 pоки – це другий етап реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, який передбачає виконання наступних завдань:  розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування у тому числі для  вищих навчальних  закладів, спрямованих на патріотичне виховання молоді; підготовку та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання, у зв’язку з чим протягом навчального року планується  узагальнити передовий педагогічний досвід кураторів груп з виховної роботи з національно-патріотичного, військово-патріотичного, правовиховного та правоосвітнього іиховання, формування здорового способу життя, екологічного спрямування та формування навичок самоврядування, соціальної активності у процесі практичної громадської діяльності студентів.

Пріоритетними для студентів заплановані заходи просвітницького характеру із залученням фахівців даної проблематики, громадських і політичних діячів: семінари, круглі столи, лекції-презентації на тему першої незалежності та Соборності України. Наприклад, «Твоєю силою, волею, словом…», «Незалежність починається з тебе», «Без Соборності немає незалежності», «Разом з власної волі з 1919-го», «Українська революція та перша незалежність», «Злилися воєдино однині…»; ділові ігри, вікторини, диспути, брейн-ринги, обговорення, ток-шоу «Єднання заради Незалежності»; відео-уроки з подальшим обговоренням «Шлях до незалежності», «Разом з власної волі з 1919-го»; екскурсії (в тому числі віртуальні) до музеїв, місць пам’яті, пов’язаних із подіями Української революції, бібліотек; відвідання тематичних виставок; конкурси наукових проектів, регіональних і краєзнавчих презентацій з історії української державності «У боротьбі за незалежність».

Заплановані заходи на відзначення 160 років (27 серпня) з дня народження Івана Франка (1856-1916), письменника, вченого, громадськогодіяча; 175 років (18 вересня)  з дня народження Михайла Драгоманова (1841-1895), вченого, історика, літературознавця, фольклориста, публіциста, громадськогодіяча; 150 років (29 вересня) з дня народження Михайла Грушевського (1866-1934), вченого, історика, політичного та державного діяча, голови Центральної Ради.

Події, які переживає народ України упродовж 2013-2016 років, ще раз засвідчили, що проголошена у 1991 р. державна незалежність потребує постійного захисту, глибокого розуміння та оцінки того, що відбувається навколо нас. Тому на позакласні заходи планується запрошувати учасників бойових дій на Сході країни, представників волонтерських організацій, учасників Революції Гідності, членів сімей Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО.

Темами для обговорення стануть мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які виявили свою громадянську позицію.

Актуальним залишається питання щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей і молоді. Здоров’язбереження як вектор інноваційної стратегії виховання обумовлюється тим, що сучасна система освіти стає пріоритетним напрямом реалізації державної політики по зміцненню і збереженню здоров’я підростаючого покоління, створенню здоров’язбережувального середовища. Цілеспрямований, системний, комплексний, діяльнісний, синергетичний підходи до вирішення проблем здоров’я підростаючого покоління, превентивного виховання, розбудови здоров’язбережувального середовища сприятимуть створенню  необхідних умов для  всебічного й гармонійного розвитку особистості, для життя в нових економічних умовах.

Складовою частиною виховної роботи є  студентське самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення молоді до громадської діяльності. Самоврядування в коледжі має стати для студентів справжньою школою демократії, школою громадянського становлення підростаючого покоління.

Зміст та організація виховного процесу визначаються його метою як очікуваним ідеальним результатом. Планується протягом навчального року реалізовувати національно-патріотичні, соціальні, екологічні, культурологічні та юридичні проекти  в рамках Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», що проводиться  з метою популяризації духовних і моральних надбань, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до багатоетнічної та толерантної України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету і територіальної цілісності.

Особливе місце в організації виховного процесу вищої школи відводиться розв’язанню завдань професійного виховання, метою якого є формування у студентів поваги до обраної спеціальності, вироблення необхідних для неї рис, умінь і навичок, розвиток творчого потенціалу майбутнього фахівця.ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ

Учора, 11 березня, за ініціативи директорів Бериславських медичного та педагогічного коледжів, Кучера Володимира Петровича та Климович Маргарити Володимирівни, студентських та трудових колективів, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Яценка Андрія Анатолійовича,  було проведено збір теплих речей, продуктів харчування для одеських прикордонників та миколаївських десантників, які знаходяться на блокпосту у Чаплинському районі, на кордоні  Автономної республіки Крим та Херсонської області.

Студенти обох коледжів з викладачами особисто відвідали бійців, передали усі зібрані продукти та речі, листи зі словами підтримки, та подарували захисникам концерт, на якому звучали патріотичні пісні та вірші.

Зворушливою та надзвичайно теплою була зустріч, адже бійцям  необхідною є не стільки матеріальна, скільки звичайна людська підтримка та тепле слово. Саме у такі моменти приходе розуміння єдності нації та співпереживання усіх, без винятків, громадян.

Увесь викладацький та студентський колективи Бериславського медичного коледжу прагнуть миру та благополуччя для усієї України, для усіх людей.

Відкритий лист до воїнів-захисників

Шановні захисники Вітчизни!

Ми, студенти Бериславського медичного коледжу, є звичайними дівчатами та хлопцями, які розуміють і бачать усю небезпеку, яка нависла над нашою країною.

Ми прагнемо жити в єдиній європейській країні. Ми хочемо їздити до Донецька і Львова, Києва і Сімферополя, Одеси та Ялти… Україна – єдина і Крим – це Україна.

Захистіть нашу суверенну державу! Ви – солдати – честь, гідність та доблесть України, ви – наш захист і оборона.

Ми не хочемо війни, але, якщо доведеться, теж будемо відстоювати нашу державу до кінця.

Будьте мудрими та справедливими, не піддавайтесь на провокації тих, хто прагне нас роз’єднати.

Ми молимося за ваше життя і за ваш добробут. Студентство з вами!

З повагою, студентський

колектив Бериславського медичного коледжу.
20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із раком молочної залози

17 січня 2005 року Президент України своїм указом заснував Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей день був призначений на 20 жовтня. З того моменту під гаслом антиракової боротьби в Україні щорічно проводяться заходи, присвячені проблемі онкологічних захворювань молочної залози.

До групи ризику захворіти на рак молочної залози схильна практично кожна жінка. Найчастіше ця онкологічна проблема наздоганяє жінок у віці понад 40 років із спадковою схильністю до даного захворювання. Факторами додаткового ризику медики називають пізню менопаузу, куріння, пізні перші пологи, переривання вагітності, ожиріння, несприятливу екологічну ситуацію і т.д.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози створений для того, щоб звернути увагу громадськості на стрімке зростання показників захворюваності на рак грудей в Україні. Крім того, цей день звертає увагу всіх жінок на необхідність проведення своєчасної діагностики для раннього виявлення онкологічних патологій.

Студенти Бериславського медичного коледжу теж не стали осторонь даного питання та організували цього дня акцію «Краще попередити, аніж лікувати». Вони проводили роз’яснювальну роботу серед жінок міста та району щодо необхідності самостійного обстеження та систематичних профілактичних оглядів з метою виявлення даного захворювання, роздали понад 150 інформаційних буклетів з описом даної проблемиАх, Одеса – перлина біля моря!

З метою патріотичного виховання і вивчення історичного минулого, славних традицій нашого рідного краю учні ліцею та студенти коледжу відвідали місто-герой Одесу.


Розпочалася дводенна поїздка 30 вересня 2017 року під керівництвом викладачів коледжу Яни Анатоліївни Клікушиної, Валентини Василівни Піскунової та лікаря-педіатра Тетяни Іванівни Яремчук. Екстремальною, таємничою і дещо містичною виявилася екскурсія одеськими катакомбами. Учні ліцею та студенти дізналися про те, що саме наші українські катакомби є найдовшими і найзагадковішими рукотворними печерами у світі. Так, порівняно із римськими (500 км) та з паризькими (близько 300 км), одеські простягаються на 2,5 тисячі кілометрів. На екскурсії ліцеїсти та студенти довідалися, що кам'яні «сейфи» катакомб, оповиті легендами та міфами. Найбільш запам’яталась екскурсантам історія про одного капітана, котрий перед тим, як піти на Велику Вітчизняну війну, сховав в катакомбах макет корабля з чистого золота - «Золоту бригантину». Цей подарунок капітан отримав від уряду Португалії за порятунок португальського судна. Капітан з війни не повернувся, а золотий корабель шукають досі.

Детальніше...

Гуртки художньої діяльності

Хореографічний колектив «Miri Dance»

Керівник - Біжко Тетяна Вікторівна.

Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей студентів – головна мета роботи колективу.

Репертуар колективу різноплановий, він включає в себе українські народні танці, танці різних народів світу, класичний репертуар та сучасну хореографію.

Насичена концертна діяльність, цікавий навчально-виховний процес, участь у концертних заходах коледжу, міста, району  допомогли створити в ансамблі атмосферу єдності, творчого підйому, єдиної родини.

Хореографічний  колектив  є постійним учасником заходів коледжу, району, міста: День вчителя, День студента, День медичної сестри, День медичного працівника, Батьківський день, ювілейні концерти до річниць коледжу, новорічні свята, День закоханих, Міжнародний жіночій день, Свято Перемоги, Свято Останнього Дзвоника, Огляд колективів художньої самодіяльності тощо.


Вокальний колектив «Глорія»

Керівник - Двірний Дмитро Петрович.

Важливе місце в студентському житті  Бериславського медичного коледжу займає вокальне мистецтво. На базі нашого коледжу діє вокальний гурток на чолі з Двірним Дмитром Петровичем. Музичне виховання займає одне з важливих місць у формуванні всебічного розвитку людини, духовно багатої, морально чистої і фізично досконалої.

Гурток вокального співу існує з початку заснування коледжу. З кожним роком виш поповнюють все нові  і нові таланти. Нашою гордістю є вокальний ансамбль «Глорія», який бере участь в усіх заходах  коледжу, міста та району.


ПІДГОТОВКА ДО ІСПИТУ

 • Налаштуйтеся на позитив.
 • Вдома облаштуйте своє робоче місце біля комп’ютера так, щоб ніщо Вас не провокувало або відволікало від навчання. Уведіть в інтер’єр кімнати жовтий та фіолетовий кольори.
 • Складіть план занять. Спершу визначте, хто Ви («сова» чи «жайворонок»), і залежно від цього максимально використовуйте ранковий або вечірній час.
 • Інформацію поділіть на частини. Визначте спочатку, що для Вас найважче. Роботу розпочинайте зі складнішого матеріалу.
 • Працюйте до тих пiр, поки відчуваєте, що розумієте навчальний матеріал. Коли відчуєте, що інформація не сприймається, відпочиньте (досить 15-20 хвилин).
 • Виконуйте якомога більше різних тестів із предмету.
 • Тренуйтеся з секундоміром у руках: засікайте час виконання тестів.
 • Готуючись до іспиту, подумки малюйте собі картину перемоги чи успіху.Примусьте себе зайнятися справою!

Зробіть над собою зусилля. Це важливо!

Детальніше...

Циклова комісія кураторів коледжу - це структурний підрозділ  системи керування виховним процессом, який координує науково-методичну та організаційну роботу кураторів коледжу.

Мета діяльності: удосконалення форм та методів виховання через підвищення майстерності кураторів.
Основні завдання:

 • створити умови для підвищення професійного рівня викладачів і рівня інформаційної компетентності;
 • розширити знання теоретичних основ освітньої діяльності;
 • створювати умови для обміну творчими ідеями про продуктивний досвід роботи;
 • популяризувати досвід творчо працюючих викладачів;
 • удосконалювати методичну культуру викладачів;
 • сприяти науково-дослідницькій діяльності викладачів.

Детальніше...

Більше статтей...
Форум


Ми в Facebook


TwitterНаш канал в Youtube


На даний момент 24 гостей на сайті
Статистика

info

foot1

foot2

foot3

Наша адреса:
74300, м. Берислав,Херсонська область, вул.1 Травня, 173
тел./факс: 8(05546) 7-48-80; 7-57-06–приймальна; 7-54-69; 7-53-77–черговий, e-mail: medicbhs@ukr.net

Яндекс цитирования Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Рейтинг@Mail.ru