Комунальний заклад

  Бериславський медичний фаховий коледж

  Херсонської обласної ради

       

  Ах, Одеса – перлина біля моря!

  Ах, Одеса – перлина біля моря!

  З метою патріотичного виховання і вивчення історичного минулого, славних традицій нашого рідного краю учні ліцею та студенти коледжу відвідали місто-герой Одесу.


  Розпочалася дводенна поїздка 30 вересня 2017 року під керівництвом викладачів коледжу Яни Анатоліївни Клікушиної, Валентини Василівни Піскунової та лікаря-педіатра Тетяни Іванівни Яремчук. Екстремальною, таємничою і дещо містичною виявилася екскурсія одеськими катакомбами. Учні ліцею та студенти дізналися про те, що саме наші українські катакомби є найдовшими і найзагадковішими рукотворними печерами у світі. Так, порівняно із римськими (500 км) та з паризькими (близько 300 км), одеські простягаються на 2,5 тисячі кілометрів. На екскурсії ліцеїсти та студенти довідалися, що кам'яні «сейфи» катакомб, оповиті легендами та міфами. Найбільш запам’яталась екскурсантам історія про одного капітана, котрий перед тим, як піти на Велику Вітчизняну війну, сховав в катакомбах макет корабля з чистого золота - «Золоту бригантину». Цей подарунок капітан отримав від уряду Португалії за порятунок португальського судна. Капітан з війни не повернувся, а золотий корабель шукають досі.


  Протягом оглядової екскурсії студенти та ліцеїсти відвідали історичні місця міста, прогулялись старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською і Ланжеронівською. Познайомилися з шедевром зодчества - Театром опери та балету, переглянули балет італійського композитора Людвіга Мінкуса «Баядерка». Пройшлися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам'ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Відвідали Стамбульський парк, частинку Туреччини, дізналися її історію та культуру в українській Південній Пальмірі. Парк – гідна прикраса багатонаціонального і полікультурного мегаполісу, який стає дедалі комфортнішим.


  Але настав час розлуки з гостинним містом. Ми не кажемо: «Прощавай». Ми кажемо: «До наступної зустрічі, Одесо!» Сповнені вражень ми повернулися додому.

  Я.А.Клікушина, викладач коледжу

  foot1

  foot2

  foot3

  Наша адреса
  74300, м. Берислав, Херсонська область,  вул.Героїв України, 173
  тел./факс:  8 (05546) 7- 48- 80;  7- 57- 06 – приймальна; 7- 54 - 69;  7- 53 - 77 – черговий,
  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  © 2024 Бериславський медичний коледж